Aurospirul Spirulina Farm

Farma AUROSPIRUL usytuowana jest w pobliżu Oceanu Indyjskiego i Zatoki Bengalskiej w południowych Indiach w miejscowości Auroville. Gorący klimat i nasłonecznienie południowych Indii tworzą idealne warunki do hodowli spiruliny – można ją tutaj odnaleźć rosnącą naturalnie. Warunki produkcji sprawdziliśmy osobiście. Spirulina jest suszona na słońcu (są tylko dwie takie farmy na świecie) co daje jej dodatkową energię i wyjątkowy smak.

Wysokiej jakości algi rosną w ekologicznych warunkach – bez użycia pestycydów, herbicydów i innych środków szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Spirulina rośnie w wodzie o dużym stężeniu substancji mineralnych i związków organicznych. Spirulina (arthrospira platensis) hodowana jest w wodach słodkich, dzięki czemu zawartość jodu jest znikoma w przeciwieństwie do spiruliny (maxima) hodowanej w zbiornikach z wodą morską. Oferowana przez nas spirulina jest zatem bezpieczna dla osób z chorobami endokrynologicznymi.

Farma istnieje od 1997 roku, a wieloletnie doświadczenie producenta zaowocowało powstaniem produktu najwyższej jakości. Farma posiada certyfikat organic, została nagrodzona Fair Trade Certification. Wszystkie produkty są regularnie badane w niezależnym laboratorium.